www.bioinstitut.cz › Bio v regionu Jihomoravského kraje

Bio v regionu Jihomoravského kraje

foto
Zjistěte víc o ekologickém zemědělství a biopotravinách v Jihomoravském kraji na semináři ve čtvrtek 30. listopadu 2017 od 10:00 hod na Střední škole gastronomie, hotelnictví a lesnictví (náměstí Svobody 318) v Bzenci. Tématem bude pro jižní Moravu typické vinohradnictví a výroba vína, ale také zpracování bylin a koření, vše v režimu bio.
Zájem o lokální biopotraviny je stále na vzestupu. Veřejnost se více zajímá o kvalitu potravin a způsoby, jakými jsou pěstovány plodiny a chována hospodářská zvířata, jejichž produkty následně konzumujeme. Roste zájem také o možnosti, jak podpořit lokální zemědělskou produkci. Mnohdy však chybí potřebné informace. Právě z tohoto důvodu vznikl projekt BIO v regionu, jehož cílem je zvýšit informovanost spotřebitelů o biopotravinách, jejich zpracování a dostupnosti. Seminář je určen především pro žáky a učitele odborných škol, zúčastnit se však může i veřejnost.

V úvodu semináře představí Andrea Hrabalová (Bioinstitut, o.p.s.) rozsah a dostupnost bioprodukce v Jihomoravském kraji. Vývoj ekologického vinohradnictví a důvody k přechodu na ekologický způsob hospodaření prozradí Milan Hluchý (EKOVÍN - Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o. s.). Těšit se můžete na příběhy dvou podniků z regionu registrovaných v ekologickém zemědělství – pozvání přijali manželé Kadubcovi (Víno z Horňácka) a Kamila Šťastná ze společnosti SONNENTOR. Seminář uzavře Milan Berka (KEZ o.p.s.), který posluchačům vysvětlí pravidla certifikace a značení biopotravin.

Pro účastníky semináře bude připravena ochutnávka pokrmů z bio surovin, kterou připraví studenti bzenecké školy pod vedením šéfkuchaře Vlastimila Kelbla (restaurace Rebio) v rámci společného vaření z bio surovin, jež proběhne před seminářem.

Vstup zdarma. Registrace na seminář do 27. 11. na e-mail: andrea.hrabalova@ctpez.cz

Projekt BIO v regionu - Propagace regionální bioprodukce a spolupráce realizuje Bioinstitut, o.p.s. za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR. Nad akcí převzal záštitu radní Jihomoravského kraje pro oblast regionálního rozvoje, venkova a zemědělství Petr Hýbler.

Kontakt na koordinátora projektu: Andrea Hrabalová, andrea.hrabalova@ctpez.cz, tel.: 737 852 515
Příloha:  Pozvánka včetně programu [1.2 MB, jpg]

Publikováno:  20.11.17

© 2015 - Bioinstitut - Institut pro ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj krajiny

Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@bioinstitut.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect