www.bioinstitut.cz › Bio v regionu Karlovarského kraje

Bio v regionu Karlovarského kraje

foto

O ekologickém zemědělství a biopotravinách v Karlovarském kraji se dozvíte na semináři, který pořádá Bioinstitut, o.p.s. Uskuteční se ve čtvrtek 5. prosince od 11:00 na Integrované střední škole v Chebu, ul. Obrněné brigády 2258/6.

Hlavním tématem bude opět maso a mléko a jejich zpracování v kuchyni i přímo na farmách. Seminář je určen především pro žáky a učitele odborných škol, zúčastnit se však může i veřejnost.

Veřejnost se stále více zajímá o místní potraviny, o kvalitu jídla a také o způsoby, jakými jsou pěstovány plodiny a chována hospodářská zvířata, jejichž produkty následně konzumujeme. Roste zájem také o možnosti, jak podpořit lokální zemědělskou produkci. Mnohdy však chybí potřebné informace, kde tyto potraviny nakoupit. Právě z tohoto důvodu vznikl projekt BIO v regionu, jehož cílem je zvýšit informovanost spotřebitelů o biopotravinách, jejich zpracování a dostupnosti v daném regionu.

V úvodu semináře představí Andrea Hrabalová (Bioinstitut, o.p.s.) rozsah a dostupnost bioprodukce v Karlovarském kraji. Pravidla kontroly ekologické produkce, certifikace a značení bioprodukce vysvětlí Jan Dehner z kontrolní organizace, která provádí kontrolu ekologického zemědělství (KEZ o.p.s.). Jak se vaří z biopotravin a jaké výhody přináší spolupráce s lokálními dodavateli, přiblíží Martin Havlík (HŠ Plzeň). O ekologickém hospodaření a chovu hovězího dobytka na maso i mléko, včetně zpracování produkce na farmě si budou se studenty povídat farmáři z regionu. Václav Knedlík (Statek Hlinky, s.r.o.) a Jiří Kubernát (Farma Kubernát, Děpoltovice)

Pro účastníky semináře bude připravena ochutnávka pokrmů z bio surovin, kterou připraví studenti integrované střední školy pod vedením Martina Havlíka. který je členem Asociace kuchařů a cukrářů ČR a držitelem zlaté medaile M.D. Rettigové za přínosy pro gastronomii v rámci společného vaření před seminářem.

Vstup ZDARMA.
Registrace na seminář do 2. 12. 2019 na e-mail: pavlina.samsonova(et)bioinstitut.cz

Projekt BIO v regionu - Propagace regionální bioprodukce a spolupráce realizuje Bioinstitut, o.p.s. za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR.
Příloha:  Pozvánka včetně programu [1.3 MB, pdf]

Publikováno:  28.11.19

© 2015 - Bioinstitut - Institut pro ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj krajiny

Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@bioinstitut.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect