Home

Publikace

Ochrana klimatu v ekologických podnicích
Autor:   FiBL, Bioinstitut

Bioinstitut vydal překlad praktické příručky (orig. FiBL Klimaschutz auf Biobetreiben, 2013), která informuje o souvislostech mezi klimatickou změnou a zemědělstvím.
Seminář
foto

Pastevní výkrm skotu. Marketing a odbyt bio hovězího masa.

Klíčem k rozvoji a konkurenceschopnosti české bioprodukce je odbyt a trh. Proto vás zveme na seminář, který ukáže, jak je vybudovat.

Publikace

PŮDA zdravá-živá-úrodná
Autor:   Radomil Hradil

Kniha vychází u příležitosti Mezinárodního roku půdy. Je počinem, který ocení nejen příznivci udržitelného zemědělství. Statě a pojednání významných zemědělských odborníků, biologů, lékařů a filozofů i běžných zemědělců vytvářejí unikátní záznam proměny našeho pohledu na význam půdy za poslední dvě století.

VYPRODÁNO

Publikace

Pěstování léčivých a kořeninových rostlin v EZ – 2.aktualizované vydání
Autor:   Tomáš Mitáček a kolektiv

Příručka poskytuje informace o léčivkách, jejich pěstování a obecných zásadách agrotechniky, technologii zpracování, systému HACCP, skladování, balení, produkci osiv a hlavních zásadách ekologické produkce. Přílohou jsou barevné fotografie chorob a škůdců, obsáhlý seznam další užitečné literatury.
Publikace

Pedologie a ochrana půdy
Autor:   Bořivoj Šarapatka

Kniha Pedologie a ochrana půdy komplexně popisuje tuto důležitou složku životního prostředí. Zabývá se vznikem minerálního podílu, zvětrávacími typy a půdotvornými procesy, rozebírá biologické procesy v půdě, jednotlivé skupiny edafonu a půdní organickou hmotu, popsány jsou fyzikální a chemické vlastnosti půdy.
« | 1 | .. | 18 | 19 | 20 | 21 | »

© 2015 - Bioinstitut - Institut pro ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj krajiny

Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@bioinstitut.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect